Profilaktyka stomatologiczna


Zdrowy i ładny uśmiech to podstawa. Dlatego powinniśmy bardzo sumiennie dbać o zdrowie i stan naszego uzębienia. Przede wszystkim powinniśmy regularnie przechodzić kontrole stomatologiczne. Podczas takiej kontroli dentysta przegląda nasze uzębienie i sprawdza czy nie wymaga dalszej interwencji.
W przypadku kiedy stomatolog znajdzie jakieś ubytki konieczne będzie podjęcie leczenia. Niewielkiej wielkości ubytki najczęściej nie wymagają skomplikowanego zabiegu, tylko zwykłego wypełnienia. Sprawa staje się poważniejsza, gdy mamy do czynienia z dużym ubytkiem. Wówczas najczęściej trzeba wykonać tak zwane leczenie kanałowe. Jest to proces długotrwały, obejmuje kilka wizyt. Jest też niestety dosyć kosztowny. Mimo wszystko jest ostatnią deską ratunku dla zniszczonego zęba. W przeciwnym razie pozostaje tylko ekstrakcja uszkodzonego zęba, czyli zabieg chirurgiczny, co zawsze jest ogromną stratą ponieważ ząb już nigdy nie odrośnie. Co prawda chirurgia stomatologiczna Poznań zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak zabieg ten nadal nie należy do najprzyjemniejszych.
Aby uniknąć takich sytuacji należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny i dbać o swój uśmiech. Jest to zaoszczędzony stres, czas i pieniądze.