Zbliżający się okres zimy – deszcze, śnieg, wiatr, mróz to trudny czas dla wszystkich. Właściciele budynków martwią się o koszty ogrzewania, szczególnie gdy dach przykrywający budynek pełen jest uszkodzeń i niedoskonałości znacznie pogarszających jego funkcjonalność.
Zatrudnienie do prac remontowych dobrej, doświadczonej firmy zajmującej się naprawą dachów jest szansą na szybkie i znaczne tańsze, w porównaniu z całkowitą wymianą starego dachu na nowy, zabezpieczenie dachu na sezon zimowy i kolejne lata użytkowania budynku.
Renowacja dachu poprzedzona inwentaryzacją usterek wymaga użycia materiałów najwyższej jakości – zarówno naprawa pokrycia dachowego jak i Hydroizolacje (ochrona dachu przed wodą i wilgocią). Naprawa pokrycia może polegać tylko na uzupełnieniu braków, załataniu dziur, wymianie zużytych dachówek na nowe, ale może to być również przełożenie fragmentu a nawet całej połaci dachu.
Podczas remontu zostaną sprawdzone kominy i inne otwory wentylacyjne – w razie potrzeby poddane będą przeróbce, aby znów były drożne i tym samym bezpieczne.
Ekipa remontowa wymieni na nowe lub naprawi stare rynny, odnowi ozdobne elementy dachu, wzmocni obróbki blacharskie, zakonserwuje podbitkę czy elementy więźby dachowej.
Dach po renowacji będzie jak nowa, ciepła czapka na głowie. Niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłe i przytulne pomieszczenia będą nas cieszyć przez kolejne sezony zimowe.
Sprawdź również jaka jest najlepsza membrana dachowa.